Voi radeti de mine ca sunt diferita, eu rad de voi, ca sunteti toti la fel!

marți, 5 februarie 2013

Intoarecerea in Narnia (capitolul 3)

Piticul ii conduse intr-o vagauna sub pamant! Era primitoare si frumoasa, insa nu era momentul sa se bucure de ea! Piticul le-a dat de mancare si le-a povestit  experiente din viata lui! Incetul cu incetul, au inceput sa se ataseze de el!
- D-nule Pitic... trebuie sa plecam! Sa ajutam Narnia! incercand sa explice Anita
-S-o credeti voi! Trebuie sa traim si noi! zise el ursuz!
-Aslan ne-a trimis! striga Danny
Totul fu pe o fractiune de secunda! Piticul le taie funiile de la mana si ii azvarlii afara!Le zise copiilor ca ramas-bun:
-Gasiti-l Driada Artemia !Va va ajuta!
Copiii au mers mult prin padurile Narniei, pana la un castel imens! Parea parasit de mult timp, insa din el se auzea un sunet bizar! Daca ati citit celelalte 7 volume, veti stii ca era vorba despre nimeni-altul ca vestitul nostru castel, Cair Paravel! Sunetul era gratios, linistitor! Anita, care iubea muzica linistita, se lasa purtata de valul muzicii! Ajunsa inauntru,  vazu un fel de femeie, care plutea pe aer! Era o Driada!
- Artemmia?
-Ahh... nu SUNT Driada!Nu mai merit acest nume! zise ea si a scos din nou suntetul acela, care trebuia sa fie plans!
-Eu sunt Anita! Sunt o fata! Si am venit din vointa lui Aslan, cu prietenul meu, Danny! Trebuie sa ajutam cumva Narnia! Apoi am fost capturati de un pitic, care ne-a zis de tine!Zi-mi, acum, ce s-antamplat!In ochii verzi ai Driadei se citira niste lacrimi amare!
-Eu am distrus Narnia!zise ea si izbucnii in plans! Aveam datoria de a anunta regele si regina de la atacurile Calormenilor! Dar eu, m-am aventurat in padure, si am baut apa dintr-o fantana! Fiind vrajita, am adormit, tocmai cand Calormenii au ajuns! I-au luat din senin pe regele Carlos si regina Esmeralda...si asta a fost! Calormenii  ne-au pus sa platim ca bir 100 de oameni pe luna ... si...
-Si te-ai inchis aici sa plangi?intreba pe un ton apasat Anita! Inteleg... ai gresit... si iti pare rau... dar pana la a ajunge sa bocesti intr-o incapere, fara sa ne ajuti sa scoatem Narnia din situatia asta... e muult de parcurs! Acum vino! se indulcii ea! Sa ii spunem lui Danny de tine!

luni, 4 februarie 2013

I'm no ordinary girl

Nu...Nu sunt o fata obisnuita! Stiu ca asa pare!Dar sunt eu! Unica persoana din 100000000000000000...0 de oameni! Nu! Nu am nimic special! Dar am si eu vise! Uneori ma simt somnoroasa ,sau puternica,sau ma simt lasa, sau ma simt fericita! Asa ca, chiar daca in aparente par o fata asa... neimportanta...NU ESTE ADEVARAT! Ganditi inainte sa faceti ceva!





vineri, 1 februarie 2013

Intoarcerea in narnia (capitolul 2)

Acolo au gasit o usa veche, asezata pe verticala!Era greu de deschis, dar cu toata forta lui Danny au reusit!Dintr-o dat, nu mai erau in lac, ci pe o campie intinsa si verde, cu cerul senin si curat!
-Danny, am murit?intreba Anita
-Nu stiu! Ce intrebare ti-ai ales si tu...
-Nu ati murit! zise o vocea, iar abia atunci, copiii realizara ca in spatele lor se afla un leu puternic!Spre mirarea lor, nu le-a fost frica deloc. Ati fost chemati aici, pentru o misiune speciala, pe care numai voi o puteti indeplini.
-Noi?intreba Danny! Eu sunt doar unul! zise el oare-cum uimit.
-O ai si pe colega ta alaturi!zise Aslan
-Dar Anita ...
-Nu e puternica deloc??! ii completa ea, ironic spre suparat!
-Anita, in misiunea voastra nu este forta principala calitate! Veti domni ca rege si regina la Cair Paravel! Insa, mai intai, trebuie sa ajutati pe cineva?
-Pe cine?intrebara copiii intr-un glas
-Narnia! Numele meu este Aslan, iar voi copii, va aflati in Narnia! zise leul si pleca numai decat
Dupa ce placa, cineva ii trase in jos si ii lega la gat! Era un pitic!O veverita il mustra aspru:
-Duddlemup, ce faci?
-Aduc robi calormenilor! zise el! Trebuie sa aducem 100 de fiinte pe an, sau 1000 de galbeni pe an! Pretul unei persoane e de 10 galbeni! le explica el  copiilor , mai mult decat veveritei!Acum veniti incoace... sa va hranesc! Mie ca nu v-accepta daca nu sunteti in stare buna!

Love is so strange

Hmm.....
                 Uneori sper sa te uit, dar nu reusesc, fiindca te iubesc!
                 Imi vine in minte imaginea ta, dar dispare cand vine si-a mea!
                 Nu imi e frica sa iubesc, dar la gandul ca ma vei respinge, impietresc!
                 Visez, gandesc, privesc!
                 Iluziile nu ajuta la nimic, iti spun! Daca nu vrei sa ma asculti, vei suferi,oricum!
                 Un simplu : Te iubesc! De e adevarat, iti jur ca-ti multumesc
                                                                                                                                  Ally

There's a place for us

Acest cantec ma ajuta mult!
Imi place enorm!
Ally

Edmund

Poza 1
Poza 2
Poza 3
Poza 4
Poza 6
Poza 5
Acesta este Skander Keynes, jucandu-l pe Edmund Pevensie in Cronicile din Narnia! Este personajul meu preferat ! Acum, are 21 de ani si arata ca in poza 1 , 3 si 6! In poza 5 avea 14 ani! A fost Rege al Narniei